Izaberite stranicu
Image: Animaflora Pics-Stock

Нова Европска платформа за школско образовање је напокон доступна. Захваљујући подршци Еразмус+ програма Европске уније, нова платформа постаје средиште садржаја, умрежавања и професионалног развоја заједнице школског образовања, гдје ће бити смјештени сви садржаји и услуге које су до сада одвојено пружали School Education Gateway, Teachers Academy и eTwinning платформа.

Овом приликом Државна организација за подршкуе eTwinning-у у БиХ организује eTwinning вебинар на тему „Европска платформа за школско образовање: Шта? Како? Гдје? Ко?

О чему је овај вебинар?

Како је и најављено Европска платформа за школско образовање обједињује до сада одвојене услуге за наставнике, eTwinning и School Education Gateway. Обје палтформе, заједно са платформом Teachers Academy, од сада су под истим кровом, на једном мјесту, са једним начином пријаве, EU login.

Развој овакве платформе, која пружа више услуга на једном мјесту је свеобухватан посао и захтијева вријеме. Како би се наставници, еТвинери упознали са новом платформом, Државна организација за подршку организује вебинар.

Током вебинара, водитељке ће објаснити циљеве нове платформе и упознати вас са различитим областима и функционалностима које су тренутно доступне, као и понудити преглед даљег развоја садржаја и услуга платформе у наредном периоду. Вебинар ће вам такође понудити прилику да поставите сва питања која имате о новој платформи, о укључивању у нове eTwinning пројекте, успостављању нових партнерских пројеката, креирању eTwinning група и много више.

Вријеме одржавања: 15.11. у 19.00 часова.

Мјесто одржавања: zoom, укључивање у вебинар кликом на линк.

Водитељице вебинара

Фатима Кличић, ОШ „Цазин И“ Цазин, наставница математике са више од 25 година рада у школи. У eTwinning-у је активна више од 6 година. eTwinning амбасадорка је већ неколико година. Оснивачица је великог броја eTwinning пројеката, државних, регионалних и европских. За свој рад у eTwinning пројектима добила је велики број Ознака квалитета, а школа у којој ради већ дуги низ година заслужено носи ознаку eTwinning школа. Према њеним ријечима бављење математичким проблемима коришћењем технологије унапређује наставни процес. Ужива у свом послу наставнице математике.

 

Нада Соколовић, ОШ „Осман Накаш“ Сарајево, професорка математике више од 25 година. eTwinning амбасадорка је већ неколико година. Оснивачица је многих eTwinning пројеката, добитница више eTwinning ознака квалитета у пројектима и дио школе којој се већ неколико година додјељује Ознака eTwinning школа. На њеном eTwinning профилу кратко и јасно пише да воли математику, информатику и да жели да размјењује лијепе идеје и стручно се усавршава.